Databáze výsledků ze všech závodů Databáze výsledků ze všech závodů

Ve čtvrtek 8. 2. 2007 byla spuštěna databáze všech výsledků měřených firmou Sportis s.r.o. ze všech významných závodů ...

Ve čtvrtek 8. 2. 2007 byla spuštěna databáze všech výsledků měřených firmou Sportis s.r.o. ze všech významných závodů.

 

Unikátní je ucelená historie výsledků závodů Českého poháru v triatlonu 1997 - 2006. Výsledky z  tohoto desetiletého období, zcela určitě mají jasnou vypovídající hodnotu, která může být přínosem či inspirací pro závodníky, trenéry, výzkumníky, statistiky, pohybující se v prostředí triatlonu.

 

Znamenalo to, ze všech různých disků a záloh posbírat data a převést na stejnou platformu. Náročným oříškem bylo sjednocení kategorií z jednotlivých závodů a z různých sportů. Nikdo si pomalu ani týden po závodě již nepamatuje, co znamená kategorie M1 nebo A, B, C, kategorie  M30 je někdy do 30ti let a někdy 30 - 39 let.

Navíc v triatlonu od roku 2002 došlo k radikální změně kategorií, kdy zanikly mladší a starší dorost, vznikly dorost a junioři, a ještě k tomu se věkové hranice posunuly o jeden rok od mladšího žactva.

 

Kromě toho, že v databázi, čítající nyní přes 120.000 záznamů, je možné hledat podle roku či druhu sportu, za třešničku na dortu považuji možnost vyhledat výsledky podle jména závodníka. Získáte tak přehled všech závodů hledaného závodníka, detailní výsledek a přímý odkaz na kompletní výsledky daného závodu.

 

Nalezené výsledky je možné libovolně seřadit kliknutím na záhlaví sloupce, např. třeba podle místa závodu a k dispozici jsou ihned k porovnání časy ze závodů v různých letech. U triatlonových závodů je také možné zjistit dosaženou výkonnostní třídu.

 

V databázi triatlonových závodů najdete i závody, které nikdy nebyly zveřejněny na stránkách svazu triatlonu ani v Ročenkách, protože nebyly  součástí Českého poháru.

 

Na své si určitě přijdou i bikeři, kde kromě samostatných závodů, je kompletní přehled závodů seriálu horských kol "Kolo pro život 2003 - 2006", ČP v bikemaratonu 2005 - 2006, Author adidas marathon Tour 2004 - 2005.

 

Radost budou mít i  běžci, startující v závodě Běchovice - Praha v letech 1997 - 1999, kteří zde také najdou svůj výsledek včetně umístění v absolutním pořadí.

 

Přeji vám příjemnou pohodu při zkoumání výkonů  svých či jiných závodníků a hezké vzpomínky u závodů staršího data.

08.02.2007

M. Slabej

zpět

Copyright © 2006 - 2024 Sportis s.r.o. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Sportis.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.